Partnerzy
Partnerzy strategiczni:
W czasie pandemii firma Adam Bielecki Team uzyskała subwencję PFR, za którą dziękujemy.

Kontakt z managerem Januszem Niedbałem
+48 530 190 810.

O mnie

Himalaista, alpinista,
taternik i podróżnik

Adam
Bielecki

Adam Bielecki – urodzony w 1983 roku. Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 20 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, najmłodszego, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri, 7010 m.

Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata, Makalu, 8463 m. 9 marca 2012 roku wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I, 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągnięcie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012 r.) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013 r.). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 r. razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat, 8125 m. W ramach ekspedycji „Annapurna Polsped Expedition 2017” wraz z Felixem Bergiem i Rickiem Allenem zdobył w lekkim stylu siedmiotysięcznik Tilicho Peak, a także podjął zaawansowaną próbę wyznaczenia nowej drogi na dziewiczej, północnej ścianie Annapurny, 8091 m.

Uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol. 16 lipca 2018 r. razem z Felixem Bergiem wytyczył nowy wariant drogi na zachodniej ścianie Gasherbruma II, 8035 m. Odznaczony m. in. Orderem Odrodzenia Polski oraz Orderem Narodowym Legii Honorowej. Honorowy Obywatel Miasta Tychy. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.

W 2017 r. ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”.

Cześć, nazywam się Adam Bielecki i witam Cię na mojej stronie internetowej. Od dziecka chciałem zostać alpinistą i tak w wieku 13 lat zacząłem wspinać się w skałkach, w wieku 15 lat zaliczyłem pierwszy samodzielny sezon tatrzański a już rok później pojechałem pierwszy raz w Alpy, gdzie zdobyłem trzy czterotysięczniki: Dufourspitze, Matterhorn i Mont Blanc. W wieku 17 lat dokonałem najmłodszego na świecie wejścia (solo i stylu alpejskim) na siedmiotysięcznik Khan Tengri. Pierwszy ośmiotysięcznik, który zdobyłemto Makalu, szczyt znajdujący się w Himalajach, z kolei najwyższą górą, na którą wszedłem jest K2 8611 m npm.

Najbardziej cenię sobie dokonanie pierwszych zimowych wejść na Broad Peak i Gasherbrum I, oraz wytyczenie nowego wariantu na Zachodniej Ścianie Gasherbruma II. Choć niewątpliwie moją specjalnością jest himalaizm to moją pasją jest wspinaczka w niemalże wszystkich jej formach. Wspinam się w skale, lodzie i mikście i na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat dokonałem ponad 100 przejść technicznych w różnych górach świata na 5 kontynentach. We wspinaniu cenię aspekt eksploracyjny, preferuję małe wyprawy w lekkim stylu. Uważam, że szybkość w górach jest jednym z najważniejszych czynników bezpieczeństwa. Nigdy nie używałem butli z tlenem, bo uważam, że jest to forma dopingu.

Kocham adrenalinę i pewnie dlatego tak lubię wszelkie sporty ekstremalne: latam na paralotni, skaczę ze spadochronem, jeżdżę na splitboardzie, nurkuję z butlą, żegluję i surfuję. Startowałem w kilku imprezach wytrzymałościowych: ultramaratonach biegowych i rowerowych.

Tychy
trening biegowy